KadıköyŞifa Sağlık Grubu, 38 yıllık deneyimi ve bilgi birikimi, sürekli yenilenen teknolojisi, uzman tıbbi ve idari kadrosu ve multidisipliner yapısı ile İstanbul Anadolu yakasının en köklü ve güvenilir sağlık kuruluşlarından biridir. "Sağlıkta geleneksel kalite" anlayışıyla hizmet veren kurumumuzun tüp bebek merkezi, 1997 yılından bu yana hastalarımızın gelecek hayallerini gerçeğe çevirmektedir.Tüp Bebek Ekibimiz; üç kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, bir embriyoloji uzmanı, iki embriyolog, iki üroloji uzmanı, bir anestezi uzmanı ve bir sorumlu hemşireden oluşmaktadır. Ekibimizde görev yapan hekimlerin tamamı, kendi uzmanlık alanlarında yurtdışında ve ülkemizde çok önemli merkezlerde eğitimlerini tamamlamışlardır. Ekibimiz infertilite, tüp bebek tedavisi, laparoskopik ve histeroskopik cerrahi, üreme endokrinolojisi, gebelik takibi konularında üst düzey profesyonel hizmet sunmaktadır.

Tüp Bebek Merkezimiz bünyesinde çalışan ekibimiz geçmiş yıllar içinde toplam on binden fazla tüp bebek uygulaması yaparak ülkemizin bu konuda geniş tecrübeye sahip ekiplerinden biri konumuna gelmiştir. İstanbul Anadolu yakasında ilk kurulan tüp bebek merkezi olması nedeniyle üstlendiği misyon gereği hasta hizmetinde memnuniyet, tıbbi yaklaşımda etik değerler, tedavi süreçlerinde de başarı her zaman önceliğimiz olmuştur.

Tüp Bebek Ekibimiz ile işbirliği yapan Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan geniş bir hekim ağı mevcuttur. Ekibimiz komplike vakaların protokollerinin oluşturulmasında, takiplerinin düzenlenmesinde, ileri endoskopik cerrahilerin uygulanmasında ve riskli gebeliklerin takibinde bu hekimlere bilimsel destek ve literatür temininde yardımcı olarak, mevcut hekim ağının giderek genişlemesini hedeflemektedir.

Tüp bebek tedavisinin klinik yönü kadar laboratuvar yönünün de öneminin tartışılmaz olması nedeniyle, son teknolojik ilerlemeler yakından takip edilerek düzenlenmiş laboratuvar ekipmanımızın yanında, ülkemizde tıp fakültesi mezunu üç embriyoloji uzmanından biri olan Dr. Engin Enginsu koordinatörlüğünde tüp bebek merkezimiz, Kadıköy ve Ataşehir'de yer alan ekibi ile hastalarımızın her daim yanında olacaktır.