Tüp bebek tedavisi çocuk sahibi olmayı planlayan çiftler için hem manevi, hem de maddi açıdan yorucu bir süreçtir. Tüp bebek tedavisi tıpkı diğer tüm infertilite (kısırlık) tedavilerinde olduğu gibi belli oranda başarı şansı olan yöntemlerdir. En uygun protokolün uygulandığı, en iyi tekniklerin kullanıldığı, en donanımlı laboratuvarlarda çalışıldığı tedavilerde bile, maalesef ancak belli bir oranda gebelik başarısı elde edilebilmektedir. Bu nedenle hastaların tedaviye başlayacakları hekimleri iyi tanımaları, ekibe güvenmeleri gerekmektedir. Hekim görüşmelerinin maliyeti nedeni ile çiftlerin hekim hekim, merkez merkez dolaşmaları mümkün olmamaktadır. Bunun sonucunda da çiftler tam olarak güven duyamadıkları merkezlerde tedavilerini denemek durumunda kalmaktadırlar.

KadıköyŞifa Sağlık Grubu Tüp Bebek Merkezi olarak, infertil çiftlere hem hekimlerimizi, hem de laboratuvarımızı tanımalarını sağlamak için "ücretsiz ön görüşme" imkanı sunuyoruz. Bu ücretsiz ön görüşmede, hastalarımızın daha önce yapılmış tetkikleri değerlendirilmekte, varsa eksik tetkiklerinin yapılması önerilmektedir. Ayrıca hastaların jinekolojik muayeneleri ve ultrason incelemeleri de yapılmaktadır. Tüm değerlendirmelerin sonunda infertil çiftlere en uygun tedavi protokolü belirlenmektedir.

Ayrıca bu ücretsiz ön görüşmelerde çiftler yapılması önerilen tedavi protokolünün tüm aşamaları hakkında bilgilendirilir, tedavinin başarı şansı, komplikasyon oranları ve riskleri ortaya konulur. Çiftin tedaviden beklentileri, duygusal stresleri değerlendirilerek kaygıları ve endişeleri konusunda tüp bebek konusunda uzman bir psikolog ile görüşme imkanı da sağlanmaktadır.

Ücretsiz ön görüşme için başvuru nasıl yapılmalıdır?

Tüp bebek tedavisine başlamadan önce mutlaka çeşitli merkezler ile görüşerek kendinize uygun olan, güvenebileceğiniz bir hekim belirlenmelidir. Ücretsiz ön görüşme için www.tupbebe.com web sitemizde bulunan e-randevu formunu doldurarak veya 444 2 574 nolu telefon numaramızı arayarak Kadıköy ya da Ataşehir'deki hastanemizden randevu alabilirsiniz. Lütfen görüşmeye eşinizle birlikte gelmeye çalışınız ve daha önce yapılmış tüm tetkiklerinizi, yapılmışsa önceki tedavilerinize ait belgelerinizi yanınızda getiriniz.

Ücretsiz ön görüşme neleri içermektedir?

Tüp bebek tedavisi başarısı, klinik ve laboratuvar birlikteliği ile elde edilmektedir. Başarılı bir sonuç için, tüp bebek hekimi iyi bir değerlendirme yaparak, uygun protokol ile olgun yumurtaların elde edilmesi, embriyologlar da laboratuvarda bu yumurtaların döllenmesini ve embriyo elde edilmesini sağlamalıdırlar.

Ücretsiz ön görüşmede hastalarımız hem klinik takipten sorumlu hekimler, hem de laboratuvar sorumlusu embriyologlar ile görüşebilmektedirler. Ön görüşmede değerlendirilen tüm tetkikler, yapılan tüm muayeneler dosya açılarak kayıt edilir, yapılması planlanan tedavi protokolü, önerilen tetkikler veya cerrahiler not alınır. Çifte, tedavi protokolü, ilaç kullanımları, klinik başarı oranları hakkında ayrıntılı bilgi verilir. Görüşme boyunca çiftin merak ettiği tüm noktalar aydınlatılır, soruları yanıtlanır.

Bu ücretsiz ön görüşmelerde amacımız; sorunlarına çözüm arayan infertil (kısır) çiftlerin maddi kayıp olmaksızın, merkezimizi ve ekibimizi tanımalarını, tedavileri ve sonuçları hakkında doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamaktır.